©

Žāvēšanas tehnoloģijas

No klasiskās žāvēšanas tehnikas līdz sistēmām cietināšanai ar starojumu

Žāvēšanas procesu dažādība sniedzas no klasiskās (fizikālās/ķīmiskās) žāvēšanas tehnikas līdz pat sistēmām, kur cietināšana notiek ar staru palīdzību. Atkarībā no lakošanas procesa ir jālieto piemēroti žāvēšanas veidi. Remmers piedāvā ļoti efektīvas lakošanas tehnoloģijas visam lietošanas spektram.

MOS žāvēšana

MOS žāvēšana ievada staru enerģiju ar viļņu garumu 2,54 GHz pārklājuma slāņos, kas selektīvi/īpaši stimulē ūdens molekulas. Šādā veidā ūdens molekulas atstāj pārklājuma slāni un pēc tam tiek novadītas, izmantojot sprauslu žāvētāju.

UV žāvēšana

Žāvēšanai ar ultravioleto starojumu ir nepieciešami īpaši UV staros cietējoši pārklāšanas materiāli ar fotoierosinātājiem, turklāt pēc ūdeņaino produktu fizikālās žāvēšanas, izmantojot iepriekš aprakstīto iekārtu tehnoloģiju, virsma tiek apstarota ar UV stariem, kas izraisa ķīmisko reakciju ‒ pārklāšanas procesu. Klasiski cietināšanai tiek izmantotas gallija un dzīvsudraba lampas.

LEC/LED žāvēšana

Low-Energy-Curing/Light-Emitting diode žāvēšana ir UV cietināšana, izmantojot samazinātu enerģijas daudzumu. UV materiāli cietē pie zemākas lampu jaudas, kas ievērojami mazina enerģijas izmaksas.

ESH žāvēšana

ESH žāvēšana ir īpašs žāvēšanas un cietināšanas veids, izmantojot starojumu (lietojot elektrostatiku).

Žāvēšanas kanāls

Cirkulācijas žāvētājs ir piemērots, piemēram, žāvēšanas ratiņiem ar nepārtrauktu gaisa apmaiņu un kāpjošu temperatūras līkni apm. 25‒30 °C sākumā, 40‒45 °C vidusposmā un 25‒20 °C dzesēšanas posmā. Attiecīgais ritma, proti, gaidīšanas, laiks pārklātajiem profilētajiem kokmateriāliem žāvēšanas kanālā ir īpaši atkarīgs no uzklātā slapjā slāņa biezuma.

Žāvēšana ar infrasarkano starojumu

Žāvēšanas ar infrasarkano starojumu laikā svaigi pārklātā virsma tiek apstarota ar vidējā garuma infrasarkanās gaismas stariem, kur ūdens pārklāšanas materiālos absorbē starus, pārvērš tos siltumā un izgaro. Priekšrocības sniedz infrasarkano staru un gaisa cirkulācijas kombinācija, kas nodrošina efektīvu attiecīgā pārklājuma materiāla izžūšanu.

OIR žāvēšana

Šajā žāvēšanas procesā tiek izmantotas infrasarkano staru lampas, to emisiju spektrs ir pielāgots atdalāmo gaistošo lakas sastāvdaļu absorbcijas līknei (mērķtiecīga siltuma ievadīšana lakas slānī). Būtiska šīs žāvēšanas tehnikas priekšrocība ir tas, ka laka no iekšpuses uz ārpusi žūst vienmērīgi, ātri un saudzīgi. Apstarošanas beigās gaistošās lakas sastāvdaļas tiek novadītas, izmantojot sprauslas žāvētājus.