©

Betona piedevas

Modernās būvniecības prasību izpildei

Betons mūsdienās ir visbiežāk izmantotais būvmateriāls. Līdz ar augošajām prasībām gadsimtiem zināmā triju materiālu sistēma (grants, ūdens, cements) kļuva par sistēmu, kas ar pievienotām betona piedevām un uzlabotājiem atbilst mūsdienu būvniecības prasībām.. Betona piedevu izmantošana pulvera un/vai šķidrā veidā atkarībā no iedarbības veida ilgstoši ietekmē svaigā un sacietējušā betona īpašības. Izmantojot vienu vai vairākas piedevas, betona ražotājam pirmajā pārbaudē ir jāpierāda efektivitāte.

Plūšanas uzlabošanas līdzekļu (FM) betona piedevu iedarbības grupai ir sašķidrinoša iedarbība uz svaigu betonu. Šo piedevu iedarbības ilgums ir atkarīgs no temperatūras un parasti ir ap 30 minūtēm. Izmantojot ZM FM, var mazināt ūdens saturu pie vienmērīgas konsistences vai, saglabājot ūdens saturu, uzlabot izstrādes īpašības.

Sacietēšanas aizkavēšanas līdzekļu (VZ) betona piedevu iedarbības grupa paildzina laiku starp maisīšanu un svaiga betona pāreju uz jaunu betonu. Ar to saistītais pagarinātais svaiga betona izstrādes laiks ir nepieciešams, lai augstās temperatūrās nodrošinātu standartam atbilstošu montāžu un sablīvēšanu. Masīviem būvelementiem VZ izmantošana nodrošina atsevišķo betona slāņu sablīvēšanu.

Hermetizācijas līdzekļu (DM) betona piedevu iedarbības grupa mazina betona kapilārā ūdens uzņemšanu un var piešķirt betonam ūdeni atvairošas (hidrofobas) īpašības. Attiecībā uz betonu ar augstu ūdens iespiešanās pretestību papildus ir jāievēro DIN EN 206-1/DIN 1045-2 un DafStb vadlīnijas prasības.

Betona piemaisījumi

Atrasti 1 produkti
 

Skats: