©

Ķieģeļu fasādes

Viens no vecākajiem cilvēces celtniecības materiāliem

Ķieģeļu mūris

Stāsts par vienu no cilvēces vecākajiem celtniecības materiāliem

Līdz ar koksni, akmens un dārzeņu šķiedrām ķieģeļi ir vieni no vecākajiem celtniecības materiāliem cilvēces vēsturē. Smilšmāls, kas satur mālu, tiek sajaukts ar smiltīm, formēts un apdedzināts krāsnīs. Pirmie ķieģeļi bija ar roku veidoti un tāpēc ar neregulāru izmēru.

 • ©

  Apmēram 7500. gads pirms mūsu ēras

  Vecākie ķieģeļi (joprojām mālu ķieģeļi) tika atrasti arheoloģiskajos izrakumos Jērikā (7500 pirms mūsu ēras) 1952. gadā.

 • No apmēram 3000.gada pirms mūsu ēras

  Gludi ķieģeļi ir aptuveni kopš 6300. gada pirms mūsu ēras zināmi no Mesopotāmijas. Trešās tūkstošgades sākumā pirms mūsu ēras māls pirmo reizi tika izmantots lielos apjomos ķieģeļu formā.

 • ©

  Apmēram 600. gads pirms mūsu ēras

  Nebukadnecara II laikā (no 604. līdz 562. gadam pirms mūsu ēras), tika uzcelti un šodien atrodas Pergamon muzejā Berlīnē, Ištaras vārti ir ievērojams apliecinājums Babilonijas laikos sasniegtajam pilnības līmenim attiecībā uz ķieģeļu apdedzināšanas un stiklošanas tehnoloģiju.

 • ©

  Apmēram 100.g. p.m.ē. līdz mūsu ēras 400. gadam

  Romieši tika izplatīja visā Romas impērijā būvniecību ar apdedzinātiem ķieģeļiem. Plānie ķieģeļi ir raksturīgi romiešu ķieģeļiem, un tos joprojām var redzēt uz dažādām tā laika ēkām, kaut arī tie sākotnēji bija apmestas vai apšūtas.

 • ©

  Apm. 12. līdz 15. gadsimsts

  Gotu perioda laikā tā sauktā ķieģeļu gotika attīstīja savu arhitektūras valodu Vācijas ziemeļdaļā, jo trūka atbilstošu dabisko akmeņu.

 • ©

  Apm. 19. gadsimta 2. puse

  Līdz neogotikai 19. gadsimtā lielākā daļa ķieģeļu konstrukciju tika "

  paslēptas" zem apmetuma.

 • ©

  Ap 1920. gadu

  Nozīmīgas ķieģeļu ēkas tika uzceltas arī 20. gadsimtā. Tā dēvētā ķieģeļu ekspresionisma periods ir izcils. Īpaši iespaidīgas ēkas tika uzceltas lielajās pilsētās Vācijas ziemeļos, Rūras apgabalā un Nīderlandē.

 • ©

  No apm. 1960. gada

  Pēckara gados joprojām plaši izplatītās vienslāņa ķieģeļu fasādes vairs netika uzceltas. Kopš tā laika ķieģeļu mūriem ir bijusi liela popularitāte kā apšuvuma mūriem.

 • ©

  No 1963. gada

  Remmers sāk veidot plašu ķieģeļu fasāžu remonta un uzturēšanas programmu.

 • 2000. gads

  Remmers patentē Funcosil fasāžu krēmu, lai efektīvi aizsargātu ķieģeļu fasādes no lietus. Jaunā aizsargvielu paaudze rada revolūciju tirgū.

 • ©

  2010. gads

  2010. gadā tika piešķirta Bernharda Remmersa balva par izcilo Kaispeicher B restaurāciju, kas ir vecākā ēka Speicherstadt, Hamburgā.

Netīrumu garozas neizskatās labi un nav arī fasādes aizsardzība. Lielās iekšējās virsmas dēļ netīrumu slānis ir lielisks mitruma un piesārņotāju absorbētājs. Parasti tie reaģē uz garozas apakšpuses un rada bojājumus, pat ja sākotnēji tie ir paslēpti zem garoza.

Dabiskā akmens un citu minerālu būvmateriālu atsāļošana ar kompresēm ir atzīta metode, kas ir izmēģināta un pārbaudīta daudzās nozīmīgās ēkās, lai ievērojami samazinātu ēkai kaitīgos celtniecības sāļus.

Plaisas mūrī ir jālabo, neatkarīgi no to cēloņa. Ar Remmers spirālveida enkura sistēmu mūra daļas var atkal savienot savā starpā vienkāršā un ļoti efektīvā veidā, lai savienojums būtu atjaunots.

Šuvju savienojumu procents ķieģeļu fasādē var būt līdz 20%. Tāpēc šuvju savienojuma forma un krāsa lielā mērā nosaka izskatu. Turklāt šuvju savienojumiem ēkās ir tehniska funkcija.

Aizsardzība pret grafiti

Remmera aizsardzība pret grafiti pieder daļēji pastāvīgu grafiti aizsardzības sistēmu klasei. Grafiti un krāsas no attiecīgajām virsmām var viegli noņemt, izmantojot karstā ūdens augstspiediena tīrītāju (higrotermiskā tīrīšana).

Profilaktiskai ilgtermiņa aizsardzībai pret sūnu, sēnīšu un aļģu augšanu pirms hidrofobēšanas vai krāsošanas var uzklāt šķidru aizsardzību pret zaļumošanu. Tā veido aktīvās vielas noliktavu pazemē, kas ir efektīva tikai tad, ja faktiski notiek uzbrukums, t.i. "kolonizācijas mēģinājums".

Tas nodrošina efektīvu aizsardzību pet zaļumošanu ļoti ilgā laika posmā.

Kā alternatīvu hidroizolācijai var panākt arī fasādes ūdensnecaurlaidību, kā tas parasti ir ierasts dažos reģionos, izmantojot silikona sveķu pārklājumu vai mazāk redzamu silikona sveķu lazūru. Protams, tas maina fasādes raksturu, taču tā ir ļoti efektīva un viegli kopjama - dažreiz pat vienīgā - iespēja aizsargāt mūru no mitruma iekļūšanas.

Ķieģeļu fasādes

Atrasti 18 produkti
 

Skats:

Preces Nr. 067201

Skābais tīrīšanas līdzeklis

Preces Nr. 066601

Tīrīšanas pasta pilsētvides netīrumu noņemšanai

Preces Nr. 136801

Preces Nr. 067305

Baktericīdi, fungicīdi un algicīdi efektīvs kombinācijas produkts apzaļumotu un zaļu būvmateriālu tīrīšanai un gruntēšanai

Preces Nr. 640005

Preces Nr. 071101

Hidrofobizējošs impregnēšanas līdzeklis krēma veidā uz silāna bāzes

Preces Nr. 061405

Hidrofobisks impregnējums uz silāna / siloksāna bāzes ūdeņainas emulsijas formā

Preces Nr. 102825

Mehāniski apstrādāma šuvju java ar augstu sulfāta pretestību spirāles enkuru iestrādāšanai

Preces Nr. 433101

Velmētie, vītie spirālveida enkuri ar diviem pārnesumiem, kas izgatavoti no austenīta nerūsējošā tērauda mūra atjaunošanai