Betons

No korozijas aizsardzības līdz pārklāšanai tikai vienā dienā

Spiedienizturīgu būvelementu izgatavošana no ūdensizturīgas javas un akmens gabaliem, kas kopā sacietē veidnī, jau mūsu ēras 1. gadsimtā piedzīvoja uzplaukumu un kļuva par Romas impērijas vēlās arhitektūras mērauklu. No romiešu betona, kas mūsdienās ‒ saskaņā ar Vitrūviju ‒ tiek apzīmēts arī kā “Opus Caementitium”, šajā laikā visā Eiropā tika radītas fantastiskas un monumentālas celtnes, kas vēl ir aplūkojamas pat pēc gandrīz 2000 gadiem: tempļi, teātri, cisternas, akvedukti, notekūdeņu iekārtas, termiskās vannas, ielas, ostu iekārtas, tilti, tuneļi un dzīvojamās mājas.

Viduslaikos šī betona būvniecības tehnoloģija tika piemirsta un tika no jauna atklāta tikai ap 1700. gadu. Kopš tā laika betons neapturami kļuva par mūsu laikmeta būvmateriālu.

Betons ir visbiežāk izmantotais būvmateriāls. Līdz ar augošajām prasībām gadsimtiem zināmā triju materiālu sistēma kļuva par sistēmu, kas ar pievienotām betona piedevām un uzlabotājiem atbilst mūsdienu būvniecības prasībām.

Betonu var izmantot dažādākajām lietošanas jomām. No augstām noformējuma un izpildes prasībām dekoratīvā betona fasādēm līdz vairākkārtīgai veidņu galdu izkārtošanai katru dienu gatavo daļu būvniecībā.

Papildinošie izstrādājumi

Šajā kategorijā ir pieejami klāsta papildinājumi, kas attiecībā uz lietojuma jomu ir universāli vai tiek izmantoti kombinācijā ar betonu.

Betons

Atrasti 23 produkti
 

Skats:

Preces Nr. 047503

Preces Nr. 090084

2K epoksīda sveķi bez šķīdinātājiem

Preces Nr. 109625

Šķiedru pastiprinātājs PCC betona konstrukciju statiskam remontam

Preces Nr. 108625

Augstas izturības PCC estrika java