©

Arhitektūras pieminekļu saglabāšana

Noturīga aizsardzība vērtīgam kultūras mantojumam

Pieminekļu uzturēšana ir būvju aizsardzības nozares „karaliskā disciplīna”. Uzņēmuma Remmers GmbH portfolio ir ļoti daudzveidīgs un ietver gan detalizētu objekta stāvokļa analīzi, ko veic Remmers specializētais projektēšanas birojs, gan īpašus produktu risinājumus noturīgai būvju aizsardzībai. Pateicoties vairāk nekā 65 gadu garumā uzkrātajai pieredzei arhitektūras pieminekļu uzturēšanas jomā, mums ir visaptverošas zināšanas par vēsturiskām būvniecības metodēm un materiāliem.

Pieminekļu aizsardzības mērķis ir ilgstoši saglabāt kultūrvēsturiskos pieminekļus. Kultūras mantojums sabiedrībai ir ārkārtīgi svarīgs, jo, izmantojot taustāmas un ar maņām uztveramas vēsturiskās liecības, cilvēki var identificēties ar savu vēsturi un tādējādi apzināties savu kā sabiedrības identitāti. Tas vienlīdz attiecas gan uz nelieliem reģioniem, gan Eiropu kopumā. Tādēļ pieminekļu aizsardzība ir viena no dzīves kvalitātes sastāvdaļām.

Tas, kurš spēj tikt galā ar grūtajiem arhitektūras pieminekļu uzturēšanas un restaurācijas uzdevumiem, turklāt ne tikai tehniskās īstenojamības ziņā, bet arī, nodrošinot maksimālu vēsturiskās būves saglabāšanu, varēs atrisināt arī sarežģītus uzdevumus „parastās jomās“ – fasāžu atjaunošanā, noturīgā būvju hidroizolācijā, kā arī koksnes aizsardzībā.

Lielās iekšējās virsmas dēļ netīrumu slānis ir lielisks mitruma un gāzveida un daļiņveida piesārņotāju absorbētājs. Tie parasti reaģē slāņa apakšpusē un paātrina materiāla sagraušanu.

Dabīgā akmens un citu minerālu būvmateriālu atsāļošana ar kompresēm ir atzīta metode, kas izmēģināta un pārbaudīta daudzu nozīmīgu būvju sanācijā, lai ievērojami samazinātu būvei kaitējošo sāļu daudzumu.

Stabilitāte un nestspējas palielināšana

Mūra konstrukciju būvniecībai ir savas tradīcijas. Agrāk visi mūrēšanas darbi tika veikti saskaņā ar amatniecības likumiem, un akmens forma un sienu biezums bija atkarīgi no aptuveni paredzamās noslogošanas. Šodien zināšanām par nestspēju ir liela nozīme veco būvju drošā saglabāšanā un rekonstrukcijā.

Uzbriešanas ierobežošana

Daudzi dabīgā akmens veidi satur mālainus minerālus, kam piemīt uzbriešanas spēja. Lielākoties tie ir slāņaini silikāti, kas uzbūves ziņā līdzinās grāmatai. Pat tad, ja mitruma daudzums nav liels, tie spēj uzkrāt un atdot ūdeni, pateicoties elektroķīmiskai iedarbībai, kas notiek starp materiāla slāņiem.

Dresden Zwinger

Akmens materiālu nostiprināšana

Minerālu būvmateriālu sadēdēšanas process vienmēr ir saistīts ar materiāla struktūras novājināšanos. Galvenais akmens materiālu nostiprināšanas uzdevums ir sadēdēšanas radīto poru un dobumu mērķtiecīga aizpildīšana.

KSE moduļu sistēma

Uzdevuma nostādne dabīgā akmens nostiprināšanas jomā ietver ne tikai struktūras nostiprināšanas jautājumus, bet – atkarībā no materiāla dēdēšanas veida un intensitātes – arī citus aspektus.

Akmens materiālu fragmentu aizstāšana

Remmers restaurēšanas javu sistēma ir speciāli izstrādāta minerālu būvmateriālu atjaunošanai vai aizstāšanai.

Atveidošana

Pastāv daudz pamatotu un likumīgu iemeslu, lai izgatavotu vērtīgu oriģinālu kopijas: Gan restaurators, gan arheologs, gan muzeja krājumu glabātājs, gan mākslinieks, kurš vēlas izgatavot savu uzmetumu kopijas: viņi visi strādā ar silikona veidmasu.

Šuvju aizpildīšana

Mūra šuves celtnē pilda dažādas funkcijas, tādēļ tām ir nepieciešamas arī dažādas īpašības, kas atbilst attiecīgajām prasībām.

Facade with branches

Apmetums

Agrākos laikos apmetums kalpoja būvkonstrukcijas aizsardzībai pret atmosfēras iedarbību, turklāt ar to varēja nosegt un padarīt vizuāli vienotus dažādus materiālus. Vēlāk apmetums tika un joprojām tiek izmantots, pateicoties plašajām tā variēšanas un pielāgošanas iespējām.

Aizsardzība pret grafiti

Remmers aizsarglīdzeklis pret grafiti pieder puspermanento aizsardzības sistēmu kategorijā. Ar aizsarglīdzekli apstrādātās virsmas var viegli attīrīt no grafiti un krāsas ķēpājumiem, izmantojot karstu ūdeni un augstspiediena tīrīšanas iekārtu (higrotermisko tīrīšanu).

Pārklājumi

Jau kopš antīkās pasaules laikiem būvēm un figurāliem objektiem tiek izmantotas krāsas un pārklājumi. Tiem bija (un joprojām ir) veidola radīšanas, kā arī aizsargkārtas un nodilumkārtas funkcijas. Ņemot vērā būvmateriālu sadēdēšanu, ko izraisa izmeši, pēdējās desmitgadēs arvien vairāk palielinās aizsardzības funkcijas nozīme.

Pieminekļu uzturēšana

Atrasti 31 produkti
 

Skats:

Preces Nr. 031220

Plūstoša, uzpildīšanas un injekcijas minerālu java

Preces Nr. 030920

Plūstoša, uzpildīšanas un injekcijas minerālu java

Preces Nr. 040120

Porains apmetums sāls uzņemšanai renovācijas apmetuma sistēmā mitrām un sālītām mūrēm saskaņā ar WTA

Preces Nr. 040220

Sanācijas apmetums mitriem un sāļus saturošiem mūriem atbilstoši WTA

Preces Nr. 041620

Sanācijas apmetums mitriem un sāļus saturošiem mūriem ar īpaši augstu sulfātu noturību, saskaņā ar WTA

Preces Nr. 067201

Skābais tīrīšanas līdzeklis

Preces Nr. 066601

Tīrīšanas pasta pilsētvides netīrumu noņemšanai

Preces Nr. 136801

Preces Nr. 071101

Hidrofobizējošs impregnēšanas līdzeklis krēma veidā uz silāna bāzes

Preces Nr. 061113

Ierobežoti kapilāri aizkavējošs impregnēšanas līdzeklis krēma veidā uz silāna bāzes

Bernharda Remmersa balva

Katru otro gadu Bernharda Remmersa akadēmija piešķir Bernharda Remmersa balvu – prēmiju par izcilākajiem sasniegumiem arhitektūras pieminekļu uzturēšanas jomā.

Tā tiek pasniegta Eiropas restaurācijas, pieminekļu un pilsētvides atjaunošanas un uzturēšanas nozares izstādē, kas norisinās Leipcigā, un to saņem amatnieki, būvnieki, projektētāji, arhitekti, pieminekļu uzturēšanas speciālisti un objektu attīstītāji par izcilu veikumu pieminekļu aizsardzībā. Tā ietvaros īpaši tiek novērtēta meistarīga darbu izpilde.

©