©

Sanācijas apmetumu sistēmas

Katrai sāļu radītai slodzei pareizs sistēmas risinājums

Sanācijas apmetumu galvenais uzdevums atbilstoši WTA ir sāļu iekapsulēšana un sausas virsmas bez sāļiem nodrošināšana. Remmers sanācijas apmetu sistēmas optimāli atbilst WTA atsauces dokumenta 2-9-05/D “Sanācijas apmetumu sistēmas” izvirzītajiem kritērijiem.

Eine geniale Idee und ihre Umsetzung

Sanācijas apmetumu sistēmas uzdevums ir gādāt par sausu apmetuma virsmu bez izziedējumiem ilgā laikposmā un ilgtermiņā aizsargārt mūri, iekapsulējot sāļus apmetumā, šādā veidā izvadot tos no mūra. Lai to panāktu, sanācijas apmetumu sistēmas darbojas divējādi.

  • Sanācijas apmetumi ir ūdensnecaurlaidīgi, bet vienlaicīgi ļoti elpojoši. Tas veicina iztvaikošanas līmeņa pārvietošanu no virsmas apmetuma šķērsgriezumā.
  • Apakšējais/pamata apmetums pārņem uzglabāšanas slāņa funkciju. Mitrumam šķidrā veidā ar tajā izšķīdušajiem sāļiem ir jāvar iespiesties tajā un pēc difūzijas caur sanācijas apmetumu sāļiem ir jāpaliek apmetuma apakšējā slānī.

Lai ne tikai atbilstu šīm prasībām, bet arī izpildītu tās augstākajā mērā, ir nepieciešama attiecīgā apmetuma poru telpas mērķtiecīga veidošana. Sadarbības ietvaros starp būvmateriālu tehnikas laboratoriju FH Münster un uzņēmumu Remmers šī poru telpa tika precīzi izpētīta, raugoties no zinātniskā skatpunkta. Iegūtās zināšanas līdz pat šodienai tiek sistemātiski izmantotas uzņēmuma Remmers apmetumu javas tehnoloģijā.

Eigenschaften von Sanierputzen

  • Sanācijas apmetumi ir hidrofobi, lai ūdenī izšķīdušie sāļi nevarētu nokļūt uz virsmas.
  • Apakšējie/pamata apmetumi ir paredzēti izmantošanai kā uzglabāšanas slānis sāļiem. Iekļūstošs mitrums difūzijas rezultātā caur sanācijas apmetumu atstāj tajā izšķīdušos sāļus.
  • Sanācijas apmetumu sistēmām ir tik augsta sāls pretestība, ka pat pie “vidējas” sāls pakāpes pietiek ar viena 20 mm bieza slāņa uzklāšanu.
  • Sanācijas apmetumus var izmantot bez hermetizācijas līdz < 40% izmirkšanas pakāpei.

Pora nav uzreiz pora

Bez saistvielā esošajām kapilārajām porām sanācijas apmetumi, proti, pamata apmetumi, var saturēt dažādus poru veidus. No vienas puses, tās ir nekapilāras poras, kas rodas no gaisa poru veidotājiem, tā dēvētās “tensīdu poras”. No otras puses, tās ir kapilāras poras, kas rodas, pievienojot īpašas vieglās piedevas.

Tā kā sāļi tiek fiksēti tikai kapilārajās porās, pamata un poraino pamata apmetumu funkcionalitātei un ilgmūžībai būtiskas ir kapilārās poras. Sanācijas apmetumiem, kuriem vēl ir jābūt spējīgiem uz difūziju vai ūdensnecaurlaidīgiem, svarīgas ir “tensīdu poras”. Remmers sanācijas apmetumu sistēmas izceļas ar īpaši ilgu izturību. Tas ir minēto zināšanu nepārtrauktas īstenošanas rezultāts. Šādā veidā var formulēt individualizētus pakalpojumu un lietošanas profilus dažādās apmetumu sistēmās.

Vispārīgās lietošanas robežas

Atbilstoši WTA atsauces dokumentam 2-9-04/D “Sanierputzsysteme” ir spēkā: ja mūris ir piesātināts ar porām, pirms sanācijas apmetumu sistēmas uzklāšanas obligāti ir jāveic piemēroti hidroizolācijas/žāvēšanas pasākumi. Tādēļ praksē parasti ir tā, ka pie > 40% būvelementu izmirkšanas pirms sanācijas pasākuma veikšanas no iekšpuses ir jāveido atbilstoša ēkas hidroizolācija.

Vēlāka hidroizolācija no ārpuses

- Hidroizolācija ūdens iedarbības kategorijai W1-E/W2-E
- Spiedienūdens no ārpuses Remmers sistēmā bez pastiprinoša ieliktņa
- Montāžas dziļums > 3 m zemē

Vēlāka hermetizācija no iekšpuses

- Uz pamatnēm ar sāļu piesārņojumu
- Pret no ārpuses spiedošu ūdeni
- Izcila pamatnes un savienojumu saķere
- Augsta sulfātu pretestība

Vēlāka šķērsgriezuma hidroizolācija

- Injekcijas pret kapilāri kāpjošu mitrumu bez spiediena līdz 95% mērcēšanas pakāpei
- Alternatīva zemspiediena metodei
- WTA sertificēts atbilstoši atsauces dokumentam 4-10/15

Renovācijas apmetuma sistēmas

Atrasti 6 produkti
 

Skats:

Preces Nr. 301408

Daudzfunkcionāla ēku izolācija. Apvieno elastīgo, plaisu savienojošo, minerālo blīvējumu cementa piena MDS (AbP saskaņā ar PG-MDS/FPD) un bitumena bieza pārklājuma PMBC īpašības (pārbaudes ziņojums saskaņā ar DIN EN 15814)

Preces Nr. 040030

Gruntēšanas java pēc WTA

Preces Nr. 040120

Porains apmetums sāls uzņemšanai renovācijas apmetuma sistēmā mitrām un sālītām mūrēm saskaņā ar WTA

Preces Nr. 040220

Sanācijas apmetums mitriem un sāļus saturošiem mūriem atbilstoši WTA

Preces Nr. 041620

Sanācijas apmetums mitriem un sāļus saturošiem mūriem ar īpaši augstu sulfātu noturību, saskaņā ar WTA

Preces Nr. 300501