©

Akmens materiālu nostiprināšana

Mērķtiecīga minerālu virsmu atjaunošana

Minerālu būvmateriālu sadēdēšanas process vienmēr ir saistīts ar materiāla struktūras novājināšanos. Visbiežāk šādu novājināšanos izraisa sākotnējās porainās struktūras poru paplašināšanās, bet retāk – saistvielas zudums. Galvenais akmens materiālu nostiprināšanas uzdevums ir sadēdēšanas radīto poru un dobumu mērķtiecīga aizpildīšana. Tās tiek veikta, izmantojot saistvielu, kas ir identiska dabīgajam akmens materiālam.

„Jaunam materiālam”, piemēram, tikko izcirstiem akmens blokiem, stiprības profils – stiprība un elastīgums – parasti ir vienāds gan pie materiāla virsmas, gan jebkurā šķērsgriezuma vietā. Šis sākotnējais stāvoklis, kas ir zaudēts sadēdēšanas rezultātā, jāatjauno ar nostiprināšanas palīdzību, līdztekus stiprībai un elastīgumam neietekmējot citus būvmateriālam raksturīgos parametrus.

Cik daudzveidīgi var būt fasādes materiāli (sākot no dažādiem dabīgā akmens paveidiem, līdz ķieģeļiem, apmetumam un betonam) un atmosfēras iedarbība, tik dažādi var būt arī iespējamie materiālu sadēdēšanas profili. Līdz ar to, lai varētu panākt sabalansētu stiprības profilu, ir nepieciešami dažādi nostiprināšanas materiālu veidi.

Atbilstīgi tam Remmers piedāvā dažādus nostiprinātāju veidus, kas atšķiras pēc šādiem kritērijiem:

  • saistvielas satura – tā saucamās gēla nogulsnēšanās pakāpes
  • gēla struktūras – ar vai bez elastificējošiem komponentiem
  • sasaistes ar virsmu

Kramskābes esteris pats par sevi ir šķidra viela, tādēļ tas spēj iekļūt porainā struktūrā bez šķīdinātāju palīdzības. Pateicoties dažādām lielu un mazu molekulu sajaukuma proporcijām, ir iespējams mērķtiecīgi mainīt akmens materiālu nostiprinātāja īpašības, tostarp jo īpaši silikagēla daudzumu, kas veidojas materiāla porainajā struktūrā. Līdztekus gēla nogulsnēšanās pakāpei, mainot katalizatora veidu un daudzumu, kā arī izmantojot šķīdinātājus, ir iespējami arī citi varianti, kas ietver iesūkšanās īpašības, reakcijas ātrumu parametri utt.

Šo parametru mērķtiecīga kombinēšana un izmaiņas ļauj izveidot visaptverošu akmens materiālu nostiprinātāju paleti, kas nodrošina plašas izvēles iespējas un tādējādi pielāgot materiālu nostiprināmās virsmas īpatnībām.

Visiem akmens nostiprināšanas līdzekļiem uz kramskābes estera bāzes piemīt kāda specifiska īpašība, kas padara tos atšķirīgus no citiem nostiprinātājiem: silikagēlam, kas veidojas kā saistviela, pašam piemīt porainība. Šī tā dēvētā sekundārā porainība ļauj saglabāt tādus nostiprināmā materiāla parametrus kā kapilaritāte un tvaika caurlaidība.

Konsolidācija

Atrasti 4 produkti
 

Skats: