©

Jaunbūvju hidroizolācija

DIN 18533 ‒ jaunais hidroizolācijas standarts būvelementiem, kas saskaras ar zemi

Ēkas hidroizolācija, kas ir saskarē ar zemi, funkcionalitāte un ilgmūžība nav atkarīga tikai no pareizās hidroizolācijas izstrādājumu izvēles, bet arī no hidroizolācijas darbu noteikumiem atbilstošas plānošanas un izpildes. Saistībā ar jaunbūvju ēku hidroizolāciju, kas ir saskarē ar zemi, projektētājiem un izpildītājiem kopš 2017. gada vasaras ir pieejams jaunais DIN 18533 kā plānošanas pamats.

Pārstrādātajā nacionālajā standartā ēku hidroizolācijai, kas ir saskarē ar zemi, tika iekļauti ne tikai praksē lietoti, līdz šim standartā neregulēti hidroizolācijas veidi, bet tika radīta arī jauna, skaidra struktūra.

Struktūra

1. daļa. Prasības, plānošanas un izpildes pamati

2. daļa. Hidroizolācija ar joslveida hidroizolācijas materiāliem

3. daļa. Hidroizolācija ar šķidrā veidā izstrādājamiem hidroizolācijas materiāliem

DIN 18533 3. daļā tiek noteiktas prasības šķidrā veidā izstrādājamajiem hidroizolācijas materiāliem. Tie ir:

  • plastificēti bitumena bieza slāņa pārklājumi (PMBC);
  • plaisas nosedzošas minerālas hidroizolācijas suspensijas (MDS).

Pamati hidroizolācijas konstrukcijas izvēlei

Ēkas hidroizolācijas funkcionalitāti un uzticamību var nodrošināt, tikai ja izvēlētās hidroizolācijas konstrukcijai ir pietiekama pretestība pret ārējo ietekmi. Standarta 1. daļā ir klasificētas svarīgākās ietekmes uz hidroizolāciju, kas ir saskarē ar zemi, ar turpmāk minētajām raksturīgajām īpašībām.

©

Remmers hidroizolācijas izstrādājumi rāda priekšzīmi!

Ieviešot jauno DIN 18533, standartā tiek iekļauts liels skaits Remmers hidroizolācijas sistēmu, kas tiek izmantotas jau gadiem. Tādējādi tagad pret spiedienūdeni drīkst izmantot arī plastificētos bitumena bieza slāņa pārklājumus, piemēram, Remmers PBD 2K un Bit K2, kā ēkas hidroizolāciju, kas ir saskarē ar zemi. Līdz šim tas bija ārpus standarta un tās izmantošana bija iespējama tikai ar atbilstošu īpašu vienošanos. Arī plaisas nosedzošo minerālo hidroizolācijas suspensiju (MDS) lietošanas jomas tika būtiski paplašinātas. Remmers MB 2K atbilst plaisas nosedzošas MDS pārbaudes principiem un saskaņā ar standartu var atbilst ne tikai virspamatu daļai definētajai ūdens iedarbības kategorijai W4-E, bet to arī bez īpašas vienošanās var izmantot uz betona būvelementiem, kas ir saskarē ar zemi, kā hidroizolāciju pret augsnes mitrumu un nespiedošu ūdeni.

Plašā īpašību spektra dēļ Remmers MB 2K paliek izcilība arī citās lietojuma jomās ārpus standarta.

Šķērsgriezuma hidroizolācija

Ieviešot jauno ūdens iedarbības kategoriju W4-E, šķērsgriezuma hidroizolācijas izstrādājumiem sienās un zem tām, kas ir saskarē ar zemi, tiek definētas skaidras prasības. Piemēram, tiek noteikts, ka izvēlētā hidroizolācijas konstrukcija bez bojājumiem novada vertikālas iedarbības slodzes un pret horizontālas iedarbības slodzēm uzrāda pietiekamu cirpes stiprību. Plaisas nosedzošās, minerālās hidroizolācijas suspensijas var atbilst abām prasībām saskaņā ar DIN 18533.

Ārpuses hidroizolācija

Ātra un viegla izstrāde, augsta drošība ar īsu gaidīšanas laiku ir būtiskākie aspekti, kas ir jānodrošina modernai hidroizolācijas sistēmai. Daudzu izpildītāju vēlmē ir paveikt hidroizolācijas darbus vienā dienā, lai nākošajā dienā varētu turpināt darbu. Remmers hidroizolācijas sistēmas precīzi atbilst šīm prasībām.

Virspamatu hidroizolācija parasti tiek izveidota, izmantojot minerālas hidroizolācijas suspensijas. Tām tomēr ir būtisks trūkums: tās līp tikai uz minerālām pamatnēm. Tas nozīmē, ka jaunbūvēs tās ir jāuzklāj pirms bitumena hidroizolācijas, kas ir saskarē ar zemi. MB 2K darbojas pēc cita principa. Tā apvieno plaisas nosedzošu minerālu hidroizolācijas suspensiju un plastificētu bitumena mastikas pārklājumu īpašības vienā izstrādājumā.

Jaunu ēku hidroizolācija

Atrasti 13 produkti
 

Skats:

Preces Nr. 300801

Speciālais gruntējums

Preces Nr. 301408

Daudzfunkcionāla ēku izolācija. Apvieno elastīgo, plaisu savienojošo, minerālo blīvējumu cementa piena MDS (AbP saskaņā ar PG-MDS/FPD) un bitumena bieza pārklājuma PMBC īpašības (pārbaudes ziņojums saskaņā ar DIN EN 15814)

Preces Nr. 2087130

Šķīdinātāju nesaturošs, ar plastmasu modificēts, biezs bitumena pārklājums ar polistirolu, 2K

Preces Nr. 2087210

Šķīdinātāju nesaturošs, plastmasas modificēts bitumena biezs pārklājums ar polistirolu, 1K

Preces Nr. 500301

Pašlīmējoša butila blīvējuma lente ar flizelīna pārklājumu

Preces Nr. 082301

Īpaši izturīga, trīs slāņu aizsargplāksne ar atdalīšanas funkciju

Preces Nr. 042625

Hidroizolācijas špaktele ar augstu noturību pret sulfātiem

Preces Nr. 300501

Preces Nr. 081501

Trīs slāņu aizsardzības sistēma no PET pārstrādes

Preces Nr. 2087830

Bitumena izolācijas plātņu līme, bez šķīdinātāja, 2K