©

Betona aizsardzība un labošana

Nekas nav mūžīgs

Tomēr, neņemot vērā betona augsto kvalitāti un izturību, var rasties bojājumi, kam ir nepieciešama labošana un papildu aizsardzība. Betona bojājumu cēloņi dalās divās grupās: apkārtējās vides ietekme un ražošanas brāķi. Apkārtējās vides ietekme ir atgāzes, skābi nokrišņi, sals un kausēšanas sāļi. To ietekmē ķīmiskās īpašības tiek tā izmainītas, ka tērauda stiegrojums betonā sāk rūsēt. Rukšanas plaisas, rukuma dobumi, grants sakopojumi un pārāk mazs betona segums ir tipiskas ražošanas kļūdas, kas arī veicina stiegrojuma rūsēšanu.

Dzelzsbetona konstrukciju bojājumu cēloņu un bojājumu veidu dažādības dēļ jau vairākus gadus pastāv diferencēti labošanas principi. Tos, piemēram, var izlasīt Vācijas Dzelzsbetona komitejas (DAfStb) vadlīnijā “Betona būvelementu aizsardzība un labošana (labošanas vadlīnija)” un Eiropas standartā EN 1504 (Vācijā DIN EN 1504) “Izstrādājumi un sistēmas betona nesošo konstrukciju aizsardzībai un labošanai”.

Liela ietekme uz ēkas ilgmūžību ir ne tikai pareizai plānošanai (nesošās konstrukcijas projektēšana un konstrukcijas detaļas), bet arī būvmateriālu izvēlei un būvniecības izpildes kvalitātei.

DIN EN 1504-3 regulē betona remonta sistēmas statiskajai un nestatiskajai betona labošanai. Kurš gadījums ir katrā objektā, ir jānosaka profesionālam projektētājam. Būtiskākais faktors ir stabilitāte noteiktā ēkas atlikušā lietošanas ilguma ietvaros.

Vairums betona konstrukciju bojājumu rodas plaisu un dobumu rezultātā, kas ļauj tajā iekļūt kaitīgām vielām. Šie destruktīvie faktori ietekmē betona funkcionalitāti un ievērojami mazina konstrukcijas nestspēju.

Betona aizsardzība un remonts

Atrasti 44 produkti
 

Skats:

Preces Nr. 108425

Preces Nr. 687101

Preces Nr. 687601

Preces Nr. 687001

Preces Nr. 047611

Preces Nr. 064205

Gruntējums ar hidrofobisku efektu

Preces Nr. 297613

Ļoti elastīgs fasādes pārklājums

Preces Nr. 091901

Preces Nr. 090084

2K epoksīda sveķi bez šķīdinātājiem