©

Speciālistu zināšanas

Visaptveroša informācija un jaunākās speciālistu zināšanas par tēmu koksne

Visaptveroša informācija un jaunākās speciālistu zināšanas par tēmu koksne Koksnes aizsardzība no ūdens un tā izturības. Izmantojiet mūsu speciālistu zināšanas.

©

Tiek uzturēta ar Remmers ilgtspējīgi un droši

Dabīgais materiāls koksne

Augstas kvalitātes aizsardzība, kas veidota pēc dabas pemēra

Cilvēki jūtas ļoti ērti šī materiāla vidē. Vadošie arhitekti un dizaineri šodien dod priekšroku koksnei kā siltam, dabīgam celtniecības materiālam dārzu un ēku projektēšanai, un jo īpaši interjera dizainam. Iebūvētās koksnes ērtums un nepārprotamība ir palielinātas izmantošanas iemesls. Mūsu koki ir aprīkoti ar dabīgo koksnes aizsardzību - tā ir miza. Tā aizsargā koksni no dehidratācijas un, galvenokārt, no dažādiem laika apstākļiem, piemēram, saules, vēja, lietus, sala un karstuma. Saknes piegādā kokam visas svarīgās barības vielas, kas tam nepieciešamas, lai augtu un dzīvotu.
Ar saviem produktiem jau pagātnē Remmers izvirzīja mērķi nodrošināt dabisko aizsardzību izmantotai koksnei augsti attīstītu krāsošanas sistēmu veidā. Koksne tās daudzveidīgākajās, tūkstoškārtīgajās struktūrās un krāsu toņos veido pamatu jaunā, klasiskā sortimenta izmantošanai, ko var iegādāties no labiem specializētiem mazumtirgotājiem un kas sastāv no lazūrām, segkrāsām un eļļām.
Tā kā jaunie [eko] produkti ir integrēti visā klāstā, Remmers ir arī apņēmies panākt ekoloģisku un ilgtspējīgu atbildību par cilvēkiem un vidi.

Dabiskie koksnes ienaidnieki

©

Koksnei ārā ir pastāvīgā mitruma ietekmē: lietus, rasa, kondensāts utt. palielina mitruma saturu, iztvaikošana to samazina. Rezultāts: plaisas virsmā. Mitrumam, kas iesūcas tā rezultātā vai defūzijas dēļ, ir atkal jāatstāj koksne, pretējā gadījumā zem virsmas uzkrājas ūdens - zila traipa un koksni iznīcinošas puves vairošanās vieta.
Tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizo koka detaļas pārklājumu:

  • Tā sauktā daļu izmēru precizitāte ir īpaši svarīga logiem un durvīm. Tādēļ šeit tiek izmantotas biezu slāņu lazūras: Pārklājums novērš mitruma iekļūšanu, lai pietūkuma un saraušanās kustību dēļ detaļa neizietu no formas, piem., vairs neatveras un aizveras pareizi.
  • Tā sauktajās nestabilās detaļās, piemēram, dēļi un žogi, no mitruma iekļūšanas, peim., caur gala virsmu vai plaisu dēļ, nekad nevar izvairīties pilnībā. Ir svarīgi izmantot pārklājumus, kas ir atvērti difūzijai (piemēram, plānslāņa lazūras), lai koksne varētu elpot un mitrums varētu atkal atstāt koksni.

Saule dod koksnes virsmas ne tikai siltumu, bet arī ultravioleto starojumu, kas iekļūst koksnē. Kombinācijā ar nokrišņiem tas var mainīt neaizsargātas koksnes krāsu no dažām nedēļām līdz mēnešiem, tas nozīme, koksne izskatās sudrabaini pelēks. Pēc tam koksnes virsmā parādās arī taisnas, smalkas koksnes šķiedras un tā zaudē izturību. Parasti nevēlamās krāsas un virsmas izmaiņas var novērst, izmantojot pigmentētus pārklājumus. Pastāvīgas aizsardzības lazūra UV bezkrāsainā UV + krāsā tagad pirmo reizi piedāvā iespēju bezkrāsas pārklājumu noklāt ārā un, pateicoties ļoti efektīvajiem UV blokatoriem, aizkavēt koksnes pelēkošanos.

Aļģes
Īpaši mežos vai ar kokiem bagātās vietās šie zemākie organismi rada koka zaļošanu un vizuālus trūkumus āra zonā. HK lazūra ir algicidāla un novērš priekšlaicīgu zaļošanu.

Zilums
Zilums ir viena no tā sauktajām sēnītēm, kas krāso koku, un ir redzams kā melni zila krāsa. Zilums neiznīcina koksni, tas to ietekmē tikai optiski. Tomēr zilumu uzskata par koksni iznīcinošu sēnīšu (pūšanas) celmlauzi, jo tas perforē šūnu sienas un nodrošina labāku ūdens uzsūkšanās iespēju kokā (kapilāru).

Pūšana
Puve ir visbīstamākais kaitīgo sēņu veids. Tā iznīcina koksnes struktūru. Koksne zaudē stabilitāti: tā kļūst “sapuvusi”.

Koksnes kaitēkļi
Papildus koksnes krāsas maiņai un iznīcinošajām sēnītēm uz koksni ir vērsti arī dzīvnieki-kaitēkļi. Piemēram, garozaņa vabole ir viens no bīstamākajiem koksnes kaitēkļiem mērenajās zonās un galvenokārt inficē skujkoku.
Tā dēj olas plaisās, un kāpuri dod priekšroku žņaugšanai ārējos slāņos. Citiem koksnes kaitēkļiem kaitējumi principā notiek pēc tā paša modeļa: kukainis olu ieliek koksnē vai uz tās. No olas izšķīlušies kāpuri - faktiskie koksnes iznīcinātāji.

Koksnes veidu ilgizturība

Kad koksnes apdare - kad nepieciešama papildu koksnes aizsardzība?

Atkarībā no izmantotā koksnes veida izturības, var izlemt par ķīmiskas koksnes aizsardzības nepieciešamību koksnei ārpus telpām. "Ļoti izturīgai" un "izturīgai" koksnei parasti pietiek apdare ar produktiem, kas nesatur biocīdus. "Mērenai" līdz "neizturīgai" koksnei nepieciešama arī ķīmiska koksnes aizsardzība, piem., pret zilumu un pūšanu. Koksnes veidu klasifikācija attiecas tikai uz koksnes serdi. Parasti tirdzniecībā nopērkamā koksnē ir arī aplievas daļa, ko parasti neuzskata par pastāvīgu.
Tāpēc šādu koksni nedrīkst izmantot ārpus telpām bez ķīmiskas koksnes aizsardzības.

Konstruktīva koksnes aizsardzība

Nepiedāvājiet virsmu mitruma uzbrukumam

Pastāvīga mitruma iedarbība ir galvenais koksni iekrāsojošo un koksni iznīcinošo sēnīšu attīstības iemesls. Lai pēc iespējas izslēgtu šo cēloni, āra zonā esošajām koka detaļām jābūt veidotām tā, lai pēc iespējas izvairītos no saskares ar ūdeni. Ja tas nav iespējams, jāpārliecinās, ka koksne var ātri izžūt. Jāizvairās arī no stāvoša ūdens uz koka konstrukcijām. Pasākumi konstruktīvas koksnes aizsardzības izpratnē ir, piemēram, pietiekami lielas jumta pārkares, izvairoties no tieša kontakta ar zemi (ņemiet vērā ūdens šļakatas!), slīpas virsmas, noapaļotasas un horizontālo virsmu pārklāšana. Lai sasniegtu vēl augstāku aizsardzības līmeni, pirms dekoratīvās krāsošanas koksni var impregnēt ar oficiāli apstiprinātu koksnes aizsardzības līdzekli (piemēram, koksnes aizsardzības gruntējums).

Vispārīgie apstrādes norādījumi

  • Instrumenti
  • Sagatavošana darbam
  • Apstrāde