Padomi par vērtības saglabāšanu

IQ-Therm izslēdz mitruma un siltuma problēmas

Uzstādot iQ-Therm iekšējo izolāciju, apkures siltums gandrīz pilnībā paliek norobežotajā dzīvojamā telpā un tikai nelielā mērā izplūst caur sienas būvmateriālu. Tas ietaupa ievērojamas apkures izmaksas. Apvienojot dažādas ēkas fizikālās īpašības, izmantojot iQ-Therm, jau pašā sākumā tiek novērstas mitruma un siltuma problēmas.

1. padoms: Virsmas konstruēšana

Galīgajai virsmas konstrukcijai jābūt izgatavotai ar atvērtiem difūzijai un kapilāriem pārklājuma materiāliem vai sistēmām. Tajos ietilpst krāsas uz minerālu bāzes, piemēram, iQ-Paint, iQ-Paint ST un vēsturiskā kaļķu krāsu sistēma (Color CL Historic), kā arī OH minerālu krāsa. Difūziju kavējošiem sienu pārklājuma materiāliem, piemēram, tapetēm vai lateksa krāsām, ir neproduktīva ietekme uz iQ-Therm sistēmas funkcionalitāti. Tie samazina mitruma apmaiņu starp iQ-Therm un iekštelpu. Tas rada mitruma uzkrāšanās risku sienas materiālā vai uz tā. Tad nevar izslēgt no tā izrietošu ilgstošu kaitējumu.

2. padoms: Mēbelēšana

Mēbelēm nevajadzētu būt tiešā saskarē ar sienu, lai nodrošinātu sienas materiāla un mēbeļu konvekciju. Parasti pietiek attālums no 1,5 līdz 2 cm (paklāja līstes biezums).

3. padoms: Kravu piestiprināšana

Lai uzņemtu vidējām kravām, piemēram, attēliem, mazākiem sienas lukturiem utt., jāizmanto izolācijas skrūvju enkuri, piem., universāli dībeļi 50. Īsas, līdz 2,5 cm garas naglas mazāku kravu uzņemšanai, nav problēma. Lielāku kravu recīzai piestiprinošanai bez siltuma tilta (piemēram, virtuves sienas skapīšus, margas utt.), piem., var strādāt ar pielāgojamu montāžas cilindru, kas izgatavots no PU cietām putām.

4. padoms: Ventilācijas režīms

IQ-Therm sistēmas pamatā ir fakts, ka mitrumu, kas tiek absorbēts starp iekšpusi un ārpusi klimata izmaiņu gadījumā vai mitruma regulēšanas ietvaros ar paaugstinātu telpas mitrumu, var arī nodot. Tāpēc ir nepieciešama piemērots ventilācijas režīms.

  • Virtuve / vannas istaba: Šajās telpās īslaicīgi var rasties daudz mitruma, piem., mazgājoties dušā, vannā, vārot, kā arī mazgājot flīžu grīdas. Nekavējoties vēdiniet šīs "mitruma virsotnes". Gatavošanas laikā vai pēc tās vai pēc dušas atveriet logu, lai intensīvi izvēdinātu. Ja šīs telpas ir bez logiem, nepieciešamo darbu var veikt ventilācijas sistēma.
  • Dzīvojamās istabas: Šeit jūs varat vēdināt pēc "smakas". Ja gaisa kvalitāte ir slikta ("tas smaržo"), ieteicams veikt piespiedu ventilāciju.
  • Ja dzīvojamā istabā ir daudz augu vai citu mitruma avotu (akvārijs, strūklaka telpās utt.), jums regulāri jāpārbauda gaisa mitrums, piem., ar higrometru (vērtībām parasti jābūt zem 60% relatīvā mitruma).
  • Guļaminstabas: Ja gulējat ar noliektu logu, mitrais izelpojamais gaiss var nekavējoties izplūst. Ja logs naktī paliek aizvērts, pēc piecelšanās vēdiniet ar atvērtu logu (piespiedu ventilācija). Ziemā pietiek 5 līdz 10 minūtes, pavasarī un rudenī jūs varat vēdināt ilgāk. Varat izmantot higrometru, lai noteiktu, vai "relatīvais mitrums" ir mazāks par 60%. Ja šī norādītā vērtība tiek pārsniegta, jums vajadzētu vēdināt ilgāk vai biežāk (piemēram, papildus vakarā).