©

Restaurācijas apmetums

Pastāvīgi īpašie apmetumi ēkas labā

Ēkas mainās. Laika gaitā uz fasādēm uzkrājas netīrumi un gaisa piesārņotāji. Mitrums iekļūst. Kad jāveic atjaunošana, fasādes parasti tiek notīrītas, bet ar to parasti nepietiek.

Gadu gaitā veidojas sāļi, kas traucē tīrīšanu. Ja šādos gadījumos apmetumi tiek aizstāti, augšējais un apakšējais apmetums jāprojektē tā, lai tie pēc iespējas ilgāk varētu tikt galā ar šo bojājumu potenciālu.

Sanācijas apmetuma sistēmu uzdevums ir ilgstošā laikā nodrošināt sausu apmetuma virsmu bez traipiem un ilgtermiņā aizsargāt mūru, glabājot apmetumā sāļus un tādējādi noņemot tos no mūra.

Lai to panāktu, sanācijas apmetuma sistēmas darbojas divos veidos:

  • Sanācijas apmetumi ir ūdeni atgrūdoši, bet ir ļoti atvērti difūzijai. Tas noved pie iztvaikošanas līmeņa nobīdes no virsmas uz apmetuma šķērsgriezumu
  • Apakšējie /pamata apmetumi uzņemas glabāšanas slāņa funkciju. Mitrumam jāspēj iekļūt šķidrā veidā ar tajā izšķīdinātiem sāļiem un
    atstāt to prom, kad tas izkliedējas caur sanācijas apmetumu

Remmers sanācijas apmetuma sistēmas ir ideāli piemērotas un pārbaudītas. Pastāvīgi ūdeni atgrūdošs un tajā pašā laikā ļoti difūzijai atvērts sanācijas apmetums ļauj mūrim izžūt, bet saglabā sāļus atpakaļ, lai neradītu apsarmi. Ja ir liels skaits sāļu, pamatni var izlīdzināt ar (poru) pamatnes apmetumu, kas dod sāļiem iespēju kristalizēties, neradot kaitējumu. Alternatīvi var izmantot Remmers kompresijas apmetumu, lai uzklātu reālu sausināšanas apmetumu, kas ir caurlaidīgs un kapilāri aktīvs. Tas nodrošina pastāvīgu mitruma regulēšanu un ar poru daudzumu virs 60% piedāvā daudz vietas sāļu uzglabāšanai.

Sanācijas apmetuma darba princips - viens slānis

Iztvaikošanas līmeņa pārvietošana mūra mitrumam no apmetuma virsmas uz apmetuma slāni. Sanācijas apmetumi ir ūdeni atgrūdoši un tajā pašā laikā ar augstu difūzija spēju.

Sanācijas apmetuma sistēmas darba princips - divi slāņi

No mūra nākošo sāļu uzglabāšana bez apmetuma bojājumiem. Pamata apmetums nav ūdens atgrūdošs, lai sāļi varētu migrēt, un ar poru tilpumu vairāk nekā 50%, tas piedāvā pietiekami daudz vietas, lai sāļus nekaitīgi uzglabātu.

Kompresijas apmetuma darba princips

Atšķirībā no sanācijas apmetuma, tur nav ūdens atgrūdoša līdzekļa par labu sausināšanai un atsāļošanai. Apmetums saņem vēl lielāku poru tilpumu, lai pēc iespējas vairāk sāls un mitruma varētu uzglabāt un iepludināt, kā arī ātri un efektīvi atbrīvot to gaisā.